صفحه خانگی|افزودن به علاقه مندی ها
 
 
تبلیغات

Qt C++ GUI Programming - برنامه نویسی کیوتی

توسط: hamed_taheri32 در 12-10-1393, 00:09
Qt C++ GUI Programming - برنامه نویسی کیوتی

Qt یک ابزار برای توسعه برنامه های چند سکویی با استفاده از C++ است که روز به روز در حال گسترش است .با پیشرفت روز افزون این تکنولوژی نیازمند منابع هرچه بیشتری برای فارسی زبانان عزیز حس می شود تا با آشنایی با آن بتوانند هرچه بیشتر از این تکنولوژی ها بهره برده و به سوی استفاده از آن سوق داده شوند .
محیط‌های توسعه مختلفی برای تولکیت Qt وجود دارد که اکثراً توسط برنامه‌نویسان علاقه‌مند به این تولکیت ایجاد شده‌اند. جدیدترین محیط توسعه این تولکیت Qt Creator نام دارد که توسط صاحب جدید آن یعنی نوکیا ایجاد شده‌است. این محیط همراه با نرم‌افزارهای دیگری برای راحتی کار با لینوکس عرضه می‌شود از جمله Assisstant که یک مجموعه از کاربردها و طرز استفاده از کتابخانه‌های کیوت، Examples and Demosکه مثالهایی برای آشنایی هر چه بیشتر با کیوت است،زبان‌شناسی که برنامه‌ای به منظور ترجمهٔ نرم‌افزارهای نوشته شده به این زبان و یا ساخت نرم‌افزارهای چند زبانه با سادگی هر چه تمام تر است و مهم تر از همهQtDesiner که نرم‌افزاری برای طراحی رابط‌های کاربری با استفاده از ویدجت (دکمه، کادر متن و...)های از پیش طراحی شده است. از دیگر محیط‌های توسعه مورد حمایت نوکیا می‌توان به eclipse اشاره کرد که با استفاده از افزونه‌ای قادر است که محیطی برای برنامه‌نویسی Qt باشد.

دانلود در ادامه مطلب...

آموزش حرفه ای PHP و MySQL

توسط: hamed_taheri32 در 26-09-1393, 16:57
آموزش حرفه ای PHP و MySQL

چرا از PHP استفاده کنیم ؟
یکی از دلایل اصلی استفاده ما از PHP رایگان بودن و در دسترس بودن کد های آن می باشد و تفاوت اصلی آن با زبان هایی همچون ASP و یا ColdFusion در همین مسئله می باشد.

در زیر مهمترین دلایل استفاده ما از PHP را آورده ایم :
رایگان بودن و در دسترس بودن سورس کد ها
سرعت و امنیت بالا
قابلیت اجرای آن بر روی سیستم عامل های مختلف اعم از یونیکس, لینوکس, ویندوز و مکینتاش
قابلیت انعطاف پذیری بالای آن که برنامه نویسان می توانند با توجه به نیازشان آن را تنظیم و پیکر بندی کنند.
اتصال به بیشتر دیتابیس های موجود
و در آخر یادگیری و برنامه نویسی راحت با آن
جامعه بسیار بزرگ از توسعه دهندگان در سطوح های مختلف

دانلود در ادامه مطلب...

آموزش ADO.net Pro و RESTful

توسط: hamed_taheri32 در 26-09-1393, 16:38
آموزش ADO.net Pro و RESTful

ADO.NET شامل اشیائی است که به کمک آنها می توانید بین برنامه های کاربردی و بانک های اطلاعاتی ارتباط ایجاد کنید. ADO.NET در واقع نقش یک واسط را ایفا می کند و برنامه نویس را قادر می سازد تا از طریق یک محیط برنامه نویسی .Net با بانک اطلاعاتی خاصی ارتباط ایجاد کند. این موضوع به سادگی آنچه که خواندید نیست. اشیاء ADO.NET و روابط میان آنها کمی پیچیده می باشند و فهمیدن کامل این موضوع نیازمند صرف زمان و تمرین زیاد دارد تا مهارت لازم را در این زمینه کسب کنید.
دانلود در ادامه مطلب...

آموزش برنامه نویسی Action Script 3

توسط: hamed_taheri32 در 18-09-1393, 00:53
آموزش برنامه نویسی Action Script 3

کشن اسکریپت برنامه نویسی در محیط نرم افزار قدرتمند ادوبی فلش هست که از آن برای ساخت بنرهای تبلیغاتی در محیط وب، بازی های ساده و … استفاده می شود. پس برای شروع کار با اکشن اسکریپت باید با نرم افزار ادبی فلش آشنایی داشته باشید.
دانلود در ادامه مطلب...

توسکانت